Domovská stránka » Technika » Smrtelné nehody v motoristickém sportu

Smrtelné nehody v motoristickém sportu

Dříve bylo závodění spoustou dobrodruhů, protože bezpečnost vozů a kolejí zůstala na mnoha místech žádoucí. Tento pohled se dá přirovnat k gladiátorským bojům o život a smrt. Dnešní sportovní události samozřejmě zanechávají pocit nebezpečí, zejména v automobilových závodech nebo rally. Ve většině případů však i závažné kolize automobilů zaručují řidiči úspěšný výsledek. Dnes budeme hovořit o dvou smrtelných závodech 20. století, které vzaly životy sportovců a nenechaly jim šanci na přežití..

Gordon Smiley, 20. dubna 1946 - 15. května 1982

Gordon Smiley měl velké zkušenosti a talent. Vítězství bylo jeho společníkem v téměř všech závodech. Nicméně, série Indy-500 se nepodřídila velkému závodníkovi. První pokus byl neúspěšný kvůli turbodmychadlu, který hodil to do ocasu peloton - hlavní skupina pilotů. Příště měl nehodu, která zabránila Gordonovi dostat se dopředu. Třetí čas nebyl určen.

V květnu 1982 se zúčastnil závodu Indianapolis (kvalifikace 500 mil). Náhle při obrovské rychlosti 320 kilometrů za hodinu ztratil kontrolu. Jeho vůz 81 března Cosworth narazil do plotu a doslova se rozpadl na kousky, které se okamžitě rozptýlily po trati. Gordonova smrt přišla hned. Později Steve Olvi, hlavní lékař CART série, napsal, že to byla nejhorší dopravní nehoda, jakou kdy viděl..

Wolfgang von Trips, 4. května 1928 - 10. září 1961

Plným jménem německého pilota je Wolfgang Alexander Albert Eduard Maximilian Raihsgraf Berge von Trips - šlechtický závodník. Během svého života se účastnil vytrvalostního závodu jako „24 hodin Le Mans“, který vyhrál Targa Florio v roce 1963, byl pilotem Formule 1. Slíbil první místo v dalším Formuli 1, ale to se nestalo.

Grand Prix v italské Monze byla poslední nejen pro Wolfganga, ale i pro několik diváků. Problém se objevil v prvním kole: německé auto se srazilo s autem Jima Clarka a byli vyřazeni z dráhy. Clark přežil, ale von Tripps nemohl držet v autě a havaroval. V té době jeho auto zasáhlo dav a zabilo 13 lidí.

Líbí se vám tento článek? Líbí se a sdílet s přáteli a předplatiteli!