Domovská stránka » Sport » Jak 61letý australský farmář vyhrál super maraton

Jak 61letý australský farmář vyhrál super maraton

Australská super maratonská vzdálenost od Sydney do Melbourne je 875 km, což trvá více než 5 dní od začátku do konce. Sportovci světové třídy se obvykle účastní závodu a trénují speciálně pro tuto akci. Většina sportovců je mladších 30 let a je sponzorována hlavními sportovními značkami, které sportovcům poskytují uniformy a tenisky..

V roce 1983, mnoho byl u ztráty, když 61-rok-starý Cliff Young se objevil na začátku závodu. Zpočátku si všichni mysleli, že přišel na start závodu, protože nebyl oblečený jako všichni sportovci: měl na sobě kombinézu a šortky. Ale když Cliff šel ke stolu, aby získal číslo účastníka závodu, každý pochopil, že má v úmyslu běžet s každým..

Když Cliff přijal číslo 64 a stál v souladu s ostatními sportovci, filmový štáb, který podal zprávu z místa startu, se s ním rozhodl udělat krátký rozhovor. Cliff ukázal na kameru a zeptal se:

- Ahoj! Kdo jsi a co tady děláš?
    - Jsem Cliff Young. Chov ovcí na velké pastvině nedaleko Melbourne..
    - Na tomto závodě se opravdu zúčastníte.?
    - Ano.
    - Máte sponzora?
    - Ne.
    - Pak nemůžete běžet.
    - Ne, můžu. Vyrostl jsem na farmě, kde jsme si nemohli dovolit koně nebo auto až donedávna: před 4 lety jsem si koupil auto. Když se blíží bouře, vyšel jsem vyrazit na ovce. Měli jsme 2000 ovcí, které se pasily na 2000 akrech. Někdy jsem chytil ovce 2-3 dny - nebylo to snadné, ale vždycky jsem je chytil. Myslím, že se mohu zúčastnit závodu, protože je to jen o 2 dny déle a je to jen 5 dní, zatímco já běžím po ovcích po dobu 3 dnů.

Když začal maraton, profesionálové opustili Cliffa v jeho galose daleko za ním. Někteří diváci s ním sympatizovali a někteří se mu zasmáli, protože nemohl ani správně začít. V televizi lidé sledovali Cliffa, mnozí se obávali a modlili se za něj, aby na cestě nezemřel..

Každý odborník věděl, že dokončení vzdálenosti bude trvat asi 5 dní, a proto je třeba spát 18 hodin denně a 6 hodin spát. Cliff Young to neznal.

Příští ráno po startu se lidé dozvěděli, že Cliff nespal, ale pokračoval celou noc v cestě do města Mittagong. Ale i bez přestávky spát, Cliff byl daleko za všemi sportovci, ačkoli on pokračoval v běhu, zatímco zvládal pozdravit lidi podél trati.

Každou noc se přiblížil vůdcům závodů a poslední noc Cliff procházel všemi sportovci světové třídy. Ráno posledního dne byl daleko před všemi. Cliff nejenže běžel supermarathon ve věku 61 let, aniž by umřel na dálku, ale vyhrál ho rozbitím rekordu 9:00 a stal se národním hrdinou..

Cliff Young překonal závod o 875 kilometrů za 5 dní, 15 hodin a 4 minuty.

Cliff Young nebral jednu cenu. Když Cliff získal první cenu $ 10,000, řekl, že nevěděl o existenci této ceny, že se neúčastnil závodu o peníze a bez váhání se rozhodl dát peníze prvním pěti sportovcům, kteří po něm přišli za $ 2,000. Cliff nezanechal cent a celá Austrálie se do něj zamilovala..

Mnozí trénovaní sportovci znali celou techniku ​​o tom, jak běhat a kolik času si odpočinout na hřišti. Navíc byli přesvědčeni, že ve věku 61 let nebylo možné provozovat super maraton. Cliff Young to všechno nevěděl. Ani nevěděl, že sportovci mohou spát. Jeho mysl byla bez omezujících přesvědčení. Chtěl jen vyhrát!